Blog BlueBrand cover w jaki sposob reklama czyni swiat lepszym marketing

W jaki sposób reklama czyni świat lepszym?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Czy potraficie sobie wyobrazić życie bez reklam? Pamiętacie beztroskie lata, gdy ich nie było? Nie? Ja też nie, choć z drugiej strony czasem bez reklam w naszym życiu były lata, kiedy nieświadomie oglądaliśmy telewizor i patrzyliśmy jak zahipnotyzowani w kolorowy ekran.

Blue Brand w jaki sposób reklama czyni świat lepszymReklamy są wszędzie i otaczają nas praktycznie od pierwszych minut zaraz po otworzeniu oczu. Internet, telewizja, radio – to narzędzia masowego przekazu z których codziennie każdy z nas korzysta. I, chcąc czy nie chcąc, jest „skazany” na istnienie reklam w swoim życiu.

Reklama w pewnym stopniu jest fascynującym światem, który wciąga, choć z drugiej strony coraz więcej ludzi odnosi się do tego zjawiska z niechęcią właśnie z powodu jej wszechobecności. Reklama nie jest do końca taka zła. Na wszystko należy patrzeć z otwartym umysłem, biorąc pod uwagę plusy i minusy. W tym tekście postaram się pokazać Ci lepszy świat, właśnie dzięki reklamom. 

Atrakcyjność to pojęcie względne, każdy z nas może mieć jego odmienną  definicję, lub inne rzeczy i zjawiska postrzegać jako lepsze. To kwestia gustu, upodobań czy wyboru – jak kto lubi. Może zatem warto zadać sobie inne pytanie – czy reklamy są nam potrzebne? Myślę, że istnieje wiele kwestii, które przeważają nad „TAK dla reklamy”. 

Czy wyobrażacie sobie zatem brak reklam wielkoformatowych w miastach? Puste, smutne, zszarzałe budynki i czyste ulice? Z jednej strony brzmi to zachęcająco, twierdzę jednak, że nie jest to dobre wyjście na dłuższy okres czasu. Choć reklamy na budynkach sprawiają, że idąc ulicą czujemy się zaszczuci i zmanipulowani dosłownie z każdej strony, posiadają one też swoje plusy. Nie chce mi się wierzyć, że gdy spoglądałeś/aś na reklamę wielkoformatową ani razu kąciki Twoich ust nie uniosły się ku górze - przecież nie da się przejść obojętnie obok uśmiechających się ludzi! Reklamy dodają kolorów naszemu monotonnemu życiu, sprawiają, że bawimy się słowami. Osobiście bardzo często zwracam uwagę na grę słowną użytą w reklamach i niejednokrotnie slogany skłaniają mnie do głębszej analizy, nie tylko samego tekstu reklamowego, ale też tego, jak reklamodawcy i copywriterzy kreują nasze życie i ile o nas wiedzą. 

Czy lepszy oznacza tańszy? W pewnym sensie tak, choć z drugiej strony nie należy aż tak generalizować. Warto wiedzieć, że to właśnie dzięki reklamom kupujemy tańsze towary, płacimy niższy abonament telefoniczny czy rachunki. Reklama to zjawisko, które ma wpływ na większość dziedzin naszego życia, choć tak naprawdę nie zdajemy sobie z tego sprawy. Ograniczamy nasze myślenie do bloku reklamowego, który przeszkadza w oglądaniu filmu. 

Świat bez reklam nie byłby lepszy, wiesz dlaczego? Ponieważ po ziemi chodziłoby więcej zmartwionych i smutnych ludzi. Skąd takie przypuszczenia? Branża reklamowa charakteryzuje się niesamowitą kreatywnością, praca w takiej dziedzinie wymaga dużej elastyczności i otwartego umysłu. To właśnie ciągle powtarzalne przez nas kwestie pochodzą najczęściej z reklam. To właśnie dzięki zasłyszanym sloganom potrafimy rozluźnić atmosferę w pracy, czy wywołać uśmiech. Czy istnieje coś piękniejszego niż wzbudzenie uśmiechu na twarzy drugiej osoby? Zniknięcie reklam, skutkowałoby utratą pracy przez niezliczone rzesze osób pracujących nie tylko w reklamie, a także w branży PR itd. Wydaje mi się, że niektórzy ludzie są „chodzącą reklamą”, są do tego stworzeni, a zabranie im tego co czyni ich szczęśliwymi, byłoby ciosem poniżej pasa. Wiem, może trochę dywaguje, ale odnoszę wrażenie, że wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, że reklama to nie tylko dźwięk, obraz i tekst, reklama to przede wszystkim ludzie.

Każdy z nas posiada pasje, słuchamy muzyki, chodzimy do teatru, do kina. Czy wyobrażasz sobie, że dwa dni po koncercie swojego ulubionego artysty trafiasz na recenzję jego koncertu, który odbył się w Twoim mieście? Szok, niedowierzanie, rozczarowanie. Jak mogłeś ominąć ten koncert? Przecież to było Twoje małe marzenie, a z powodu niedoinformowania straciłeś możliwość przeżycia czegoś niesamowitego. Jak widzisz, reklama „łagodzi”, jeżeli można tak to ująć. Reklama to informacja, a także nośnik interesującego i prawdziwego komunikatu, dzięki któremu żyje nam się lepiej, wygodniej. 

Świat przepełniony reklamą na pewno posiada swoje plusy i minusy. Myślę, że jeżeli tekst o takim tytule zlecono by do napisania dla naszych dziadków na pewno mieliby oni inne zdanie. Nasze pokolenie nie potrafiłoby żyć w świecie bez reklam. Jesteśmy wręcz uzależnieni od nieustannie napływających informacji. A może masz całkowicie inne zdanie niż ja na ten temat? Podasz inne przykłady dlaczego reklama czyni świat lepszym?

 

Powiązane wpisy:

- CASE STUDY: 5 prostych trików, aby Twój post na Facebooku konwertował lepiej
- 3 Podstawowe Zasady Budowania Marki Osobistej w Social Media Sprawdzone Przez Moich Klientów
- 10 stron z których możesz pobrać bezpłatne zdjęcia do swoich projektów
- 6 skutecznych podpowiedzi jak mądrze odpowiadać na komentarze fanów w mediach społecznościowych
- Etapy powstawania strony internetowej
- 5 korzyści reklamy na przystankach
- 5 istotnych rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę internetową

 

WYJĄTKOWE EBOOKI I KSIĄŻKI, ABY PRZYSPIESZYĆ ROZWÓJ TWOJEJ MARKI.
KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU