Blog BlueBrand Justyna Kopeć BuzzSumo – co to jest, do czego służy i jak z tego skorzystać

BuzzSumo – co to jest, do czego służy i jak z tego skorzystać?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prowadzisz swoją stronę internetową lub profil firmowy na Facebook'u? Masz problem z tworzeniem treści? Za nic w świecie nie ogarniasz podstaw SEO? Żadne z technik, które stosujesz aby wyróżnić swoją markę w Internecie nie przynoszą skutków? 

Content marketing to dość często używane pojęcie. Każdy specjalista od mediów społecznościowych dałby się pokroić za pomysły na angażujące treści. Gdzie zatem szukać inspiracji na content? Co zrobić, aby nie ominąć ważnej dyskusji w Internecie? Pytań jest wiele, a kolejnym z nich jest – gdzie szukać odpowiedzi? 

Jeżeli nie do końca orientujesz się w content marketingu, pragnę przypomnieć co zyskuje marka dzięki angażującym treściom. Przede wszystkim wzrasta wiarygodność i zaufanie do firmy, często bywa tak, że poprzez nieustanne i regularne działania w Internecie zyskujemy miano eksperta, doradcy czy inspiratora w konkretnej dziedzinie. Dzięki wartościowym treściom przybywam nam lojalnych klientów. Nasze wartościowe leady sprawią, że podjęte działania staną się widoczne w długiej perspektywie czasowej. Przekonany do content marketingu? Zatem warto poznać BuzzSumo. 

Czym jest BuzzSumo? Najprościej mówiąc jest to platforma, która umożliwia monitorowanie zaangażowania użytkowników, a także śledzenie aktualnych trendów w content marketingu. To właśnie dzięki BuzzSumo nasz biznes ma szansę nabyć pięknych i soczystych rumieńców. To kluczowe narzędzie badawcze analizuje konkretną, podaną przez nas stronę, a następnie dobiera do niej odpowiednie treści. Tak naprawdę po kilku kliknięciach dowiesz się, jakie przekazy tworzyć i promować w Internecie. To właśnie sprawia, że ta aplikacja jest obecnie jedną z najbardziej przydatnych w marketingu internetowym. 

BuzzSumo posiada także wiele powiadomień, które pomogą w przyjrzeniu się czym charakteryzuje się najnowszy i najpopularniejszy content. Program oferuje nam także liczne statystyki, które w znacznym stopniu ułatwiają badanie reakcji odbiorców na promowane przez Ciebie treści. Możemy też sprawdzić pod kątem mediów, w jakich jest publikowany content, a także typ, który odnosi szczególną popularność. 

Kolejnym plusem jest także możliwość zbadania konkurencji. Oczywiście posiadamy taką możliwość także na Facebook'u, jednak BuzzSumo posiada w tym zakresie większe możliwości. Dzięki dokładnej analizie informacji możemy dowiedzieć się jakie treści konkurencji zdobywają popularność, w których mediach są najbardziej „chwytliwe” oraz jacy odbiorcy udostępniają ich content. Jednak istotną kwestią jest to, że narzędzie daje nam okazję porównania naszego contentu z treściami konkurencji. I co najważniejsze – wszystkie dane można zebrać w jasnych i przystępnych raportach. Pamiętaj, że te informacje można łatwo i szybko eksportować do pliku Excel, wykresy zaś są dostępne w formatach pliku PNG, JPEG lub PDF. 

Jakie inne możliwości daje BuzzSumo? Poniżej kilka pytań, na które znajdziemy odpowiedzi w tym niezwykle pomocnym narzędziu. 

1. W jaki sposób szukać inspiracji do własnych treści? 
Te pytanie zadaje sobie każdy twórca treści w Internecie. BuzzSumo daje nam możliwość sprawdzenia jaki potencjał tkwi w temacie, który mamy zamiar poruszyć na naszym blogu lub w mediach społecznościowych. Nie mając pomysłów na konkretne treści zawsze możemy wpisywać ogólne frazy związane z naszą marką. Dzięki takiemu research'owi zdobędziemy pomysły na content, które idealnie sprawdzą się w Twojej branży. 

2. Gdzie szukać popularnych tematów i treści w mediach społecznościowych?
To właśnie media społecznościowe są idealnym miejscem do poszukiwania angażujących treści. Dzięki analizie Facebook'a jesteśmy w stanie kontrolować odzew wszystkich obserwujących użytkowników.  

3. Czy warto inwestować w płatne promocje? 
Z tym pytaniem ma do czynienia większość specjalistów ds mediów społecznościowych. Dokładna analiza udostępnianych przez nas treści pozwoli odpowiedzieć na pytanie czy potrzebujemy płatnych promocji, które zwiększą zainteresowanie contentem. 

4. W jaki sposób sprawdzę skuteczność własnych działań content marketingowych? 
Analizować efekty należy zawsze. Audyt powinniśmy wykonać zarówno przed wprowadzeniem nowego content'u, a także w trakcie, jak i po jego zakończeniu. BuzzSumo daje nam taką możliwość przy użyciu innych narzędzi związanych z mediami społecznościowymi. 

BuzzSumo to niezwykle cenne narzędzie, które skradło serca nawet dużym i bardzo znanym firmom. Nie ma się tu czemu dziwić, ilość możliwości jakie daje to narzędzie sprawia, że samo obroni się na rynku. Warto zaznaczyć, że istnieje możliwość korzystania z wersji bezpłatnej lub płatnej. Jednak największą zaletą tego narzędzia jest to, że zbiera ono masę informacji w jednym miejscu. I co najważniejsze, są one czytelne! 

Podsumowując, BuzzSumo to naprawdę proste narzędzie - nie tylko w użyciu, lecz także w zrozumieniu. Jeżeli będziemy korzystać z wszystkich dobroci, które oferuje nam ten portal, na pewno rozwiniemy skrzydła podczas tworzenia treści dedykowanych dla e-commerce. Nauczymy się także zasad, które obowiązują w mediach społecznościowych. 

Jeżeli szukasz inspiracji do tworzenia angażujących treści ta strona idealnie Ci w tym pomoże.

 

Powiązane wpisy:

- CASE STUDY: 5 prostych trików, aby Twój post na Facebooku konwertował lepiej
- Czarna strona social media, o której nie mówią Ci marketerzy
- 7 prostych powodów dlaczego social media mogą przerażać bardziej niż Kim Kardashian
- 7 Powodów, dla których Social Media Nie Sprzedają
- Ech, Ten Hejt
- 3 Podstawowe Zasady Budowania Marki Osobistej w Social Media Sprawdzone Przez Moich Klientów
- 10 stron z których możesz pobrać bezpłatne zdjęcia do swoich projektów

 

 

WYJĄTKOWE EBOOKI I KSIĄŻKI, ABY PRZYSPIESZYĆ ROZWÓJ TWOJEJ MARKI.
KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU