Blog BlueBrand cover Czy naprawde PRAWDA sie obroni social media marketing

Czy naprawdę PRAWDA (jeszcze) się obroni?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Żyjemy w erze informacji. Zewsząd zalewa nas powódź newsów. Od polityki, biznesu, sportu, poprzez życie osobiste na zwykłych plotkach kończąc. Mówi się, że dzisiaj w ciągu jednego dnia przyjmujemy tyle bodźców, ile nasze babcie przez całe swoje życie.

Czy w tym chaosie jest zatem jeszcze miejsce na PRAWDĘ?

Będąc człowiekiem social media, zawsze powtarzam swoim klientom, żeby byli prawdziwi. Żeby budowali swój wizerunek w sposób autentyczny, a nie grali rolę. Powtarzam, uczę i sama tego przestrzegam. Ale czy prawda naprawdę jeszcze się obroni?

Co zatem daje nam prawda:

1. SPÓJNOŚĆ
Kiedy to prawda jest wyznacznikiem tego, czym się dzielisz z odbiorcami pojawia się w nich przekonanie, że jesteś spójny. Twoje wartości i przekonania są harmonijne z tym, co prezentujesz otoczeniu. Żyjesz zgodnie z uznawanymi zasadami i respektujesz obowiązujące prawa. To po prostu zwykła zgodność tego, co myślisz, mówisz i robisz.

2. AUTENTYCZNOŚĆ
Prawda może być subiektywnym odczuciem, dlatego warto zawsze stawiać ją w kontekście sprawdzalnych obiektywnie rzeczy. Wówczas podbudowuje ona Twoją autentyczność. Autentyczność zaś w biznesie pozwala ci być sobą w tym, co robisz. Wyróżnia Ciebie i Twoje usługi oraz sprawia, że twoja marka staje się nie do podrobienia.

3. WIARYGODNOŚĆ
Gdy kierujesz się prawdą, a nie grasz, udajesz, wpływa to na czynnik, który jest nie do przecenienia, gdy prowadzisz biznes. Na Twoją wiarygodność. Bank pyta się Ciebie czy jesteś wiarygodny finansowo, ludzie zaś, potencjalni klienci, będą się pytać czy jesteś wiarygodny jako osoba. I w tym miejscu pojawia się punkt ostatni z mojej krótkiej listy...

4. ZAUFANIE
Tak, prawda buduje zaufanie. To nie jednorazowy akt, ale naprawdę długi proces. Prawda pomoże Ci przejść przez niego prawie bezboleśnie. Nie musisz pamiętać kłamstw, które tuszują Twoje słabości lub porażki. Nawet, kiedy się wkurzysz, zrobisz błąd, być może przegrasz jakąś bitwę, a będzie to prawdziwe, weźmiesz za to odpowiedzialność, to zaufanie do Ciebie nie zmaleje. Już Stephen Covey stwierdził, że wzajemna odpowiedzialność w biznesie rodzi zaufanie, a nic nie przynosi tylu zysków, co ekonomia oparta na zaufaniu.

 

A zatem czy prawda jeszcze się obroni? Uważam, że tak. Postępując w zgodzie z samym sobą przyciągasz do swojego życia podobnych ludzi. O konkretnym systemie wartości.
Dla mnie prawda jest też poniekąd drogą na skróty, bo po prostu oszczędza czas. Na kręcenie, oszukiwanie, manipulowanie.

A jaka jest Twoja opinia na temat prawdy? Co dla Ciebie ona znaczy? Z chęcią zapoznam się z Twoim sposobem myślenia, jeśli zostawisz komentarz pod tym wpisem. A może mój wpis jest dla Ciebie inspirujący? - proszę zatem, udostępnij go w swoich mediach społecznościowych.  

 

WYJĄTKOWE EBOOKI I KSIĄŻKI, ABY PRZYSPIESZYĆ ROZWÓJ TWOJEJ MARKI.
KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU