Blog BlueBrand cover hejt social media spolecznosciowe marketing

Ech, Ten Hejt

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Niesamowicie cieszę się, że treści, które publikuję wywołują coraz więcej emocji. Moim celem jest dawać Tobie wartość. A wartość wymaga wartości również po drugiej stronie.

Średnio tygodniowo dostaję kilkanaście zaproszeń do grona znajomych na Facebooku. Dużą część z tych osób znam osobiście. Niektóre osoby zaś wysyłają mi zaproszenie być może znając tylko moją publiczną i zawodową działalność lub treści, którymi się dzielę w social media. Przyjmuję zaproszenia ufając, że nowi znajomi będą mogli wnieść swoją osobowość i swoją wartość do mojego świata. Wierzę również, że być może to, co teraz daję, jest im potrzebne w życiu.

I na tym być może powinnam zakończyć ten wpis. Ale tytuł dotyczy hejtu, więc – jak zapewne się domyślasz – końca nie będzie.

Napiszę tak – mój profil prywatny, jak i fanpage, to mój dom. A w domu nie daję przyzwolenia nie tylko dalekim znajomym, ale nawet przyjaciołom i rodzinie, na wnoszenie toksycznych emocji, używania języka nienawiści. Nie daję, bo jestem świadoma, że to kim jestem to średnia pięciu dorosłych osób, z którymi spędzam najwięcej czasu. A zatem moim wyborem jest wysoka jakość relacji. Moim wyborem jest kierowanie się zasadą, że życie jest za krótkie, aby tracić je na beznadziejne, toksyczne znajomości.

Zatem, zanim obrazisz kogoś w moim domu, wiedz, że wyproszę Cię. Uwielbiam opinie innych osób, bo dają mi one szansę na rozwój, wyjście poza swój schemat myślenia. Jeśli jednak Twoja polemika będzie pełna nienawiści, będzie brak w niej merytoryki – nie dziw się, że nie pozwolę z mojego domu robić śmietnika. Nie dość, że Twój wpis po chwili zniknie, to jeszcze usunę Cię bezpowrotnie z grona moich znajomych.

Ty również masz wybór. Twoim wyborem jest nadal być wśród moich znajomych/obserwatorów, bądź kliknięcie – usuń ją. Będę wdzięczna, jeśli dokonasz tego wyboru świadomie.

Bardzo chciałabym, abyśmy mogli czasami razem dzielić chwile, choćby poprzez to, że czytasz mój wpis, obejrzysz moje video, czy zerkniesz na zdjęcie. Będę zaszczycona, gdy zareagujesz poprzez użycie emotikony czy dodanie własnego wartościowego komentarza – nawet w kontrze do mojej opinii.

Jeśli uważasz, że stać Cię na takie funkcjonowanie wśród moich znajomych – cieszę się, że jesteśmy w tym świecie razem. Ale to Twój wybór. Pamiętaj o tym: to Twoje życie i to Ty ustalasz zasady. Moje już znasz...

 

Powiązane wpisy:

- Czarna strona social media, o której nie mówią Ci marketerzy
- 7 prostych powodów dlaczego social media mogą przerażać bardziej niż Kim Kardashian
- 3 Podstawowe Zasady Budowania Marki Osobistej w Social Media Sprawdzone Przez Moich Klientów
- 6 skutecznych podpowiedzi jak mądrze odpowiadać na komentarze fanów w mediach społecznościowych
- Etapy powstawania strony internetowej
- 7 rzeczy, które o reklamie powinien wiedzieć Twój szef
- 7 kluczowych błędów w kontakcie klienta z grafikiem komputerowym

 

WYJĄTKOWE EBOOKI I KSIĄŻKI, ABY PRZYSPIESZYĆ ROZWÓJ TWOJEJ MARKI.
KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU