Blog BlueBrand cover darmowe programy do tworzenia grafiki social media marketing

5 darmowych programów, których powinniśmy używać tworząc materiały graficzne

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wow! Jaka ładna i intrygująca grafika - pewnie ma dobrego grafika. Ile razy oglądając profile swoich idoli na Facebooku czy Instagramie skomentowałeś zdjęcie tym stwierdzeniem? A ile razy potem zwątpiłeś twierdząc, że sam na pewno nie jesteś w stanie stworzyć czegoś podobnego? Bzdura! Możesz zrobić to sam! Nie musisz być zaawansowanym użytkownikiem Photoshopa, który jest nie tyle płatnym, co trudnym w obsłudze narzędziem. 

Każdy z nas chce, aby jego wizerunek wyglądał profesjonalnie, zaś Internet to niewyczerpalne źródło zasobów multimedialnych, a także narzędzi graficznych dostępnych z poziomu przeglądarki. Jedyne czego potrzebujesz to otwarty umysł, kreatywność i czas. Czasami przydadzą się także stocki z bezpłatnymi zdjęciami do pobrania, które urozmaicą Twoją grafikę.

Poniżej przedstawiam Ci kilka najbardziej znanych darmowych narzędzi graficznych. 

1. CANVA – jestem pewna, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że większość grafik, które widzisz m.in. na Facebooku, zostało wykonanych właśnie w tym programie. Canva to program, który obsługujemy online przez przeglądarkę. Aby z niego skorzystać, należy założyć konto lub zalogować się za pomocą Facebooka. Jeżeli chodzi o przygotowywanie rozmaitych materiałów ten program daje nam nieograniczone możliwości. W Canvie znajdziesz masę darmowych szablonów, które możesz swobodnie edytować wg uznania za pomocą dostępnych w programie komponentów (ikon, zdjęć, fontów). Masz także możliwość tworzenia własnych projektów oraz dodawania swoich zdjęć lub tych pobranych z bezpłatnych stocków. Interfejs jest prosty i przejrzysty, a także łatwy w obsłudze. Jeśli zaś wśród bezpłatnych propozycji nie znajdziesz nic ciekawego, Canva oferuje opcje płatne, z których każda kosztuje tylko 1 dolara.

2. GIMP – oprócz Photoshopa jest to jeden z najbardziej znanych programów nie tylko do obróbki zdjęć, lecz także do tworzenia grafik na potrzeby Internetu. GIMP jest bezpłatnym programem do pobrania w wersji na komputer. Swoją popularność zawdzięcza temu, że był to pierwszy program do tworzenia grafik użytkowych. GIMP posiada garstkę narzędzi, które możemy spotkać także w Photoshopie m.in.: pędzel, gumkę czy różdżkę. Można stwierdzić, że jest to uboższy brat Photoshopa, jednak ciągle się rozwijający i aktualizowany o nowe wtyczki. 

3. PIXLR – to program do retuszowania zdjęć, dodawania filtrów, tekstu oraz innych efektów, który można pobrać na  systemy Windows i OS X. Co prawda program jest jednym z najtrudniejszych spośród wymienionych w tym tekście, jednak nie zrażaj się tym już na początku. Dzięki jego skomplikowanej obsłudze posiada ogromne możliwości tworzenia, wystarczy tylko cierpliwość i trochę więcej czasu. Na pewno będziesz zaskoczony rezultatami, jakie osiągniesz, korzystając z tego oprogramowaniach. 

4. PIKTOCHART -  kolejny program dostępny z poziomu przeglądarki. Idealny do tworzenia infografik, banerów czy prezentacji na bazie gotowych szablonów. Do każdego z wyżej wymienionych formatów odnajdziemy szablony wg kategorii i słów kluczowych. Projekty można uzupełniać o własne zdjęcia i teksty. 

5. PICMONKEY – program w wersji darmowej posiada wiele ciekawych opcji, które powinny zadowolić każdego początkującego grafika tworzącego na potrzeby social media. Program jest prosty w obsłudze, a do tego posiada także wpisy z poradami oraz pomysłami na grafiki okolicznościowe. PicMonkey oferuje także tworzenie atrakcyjnych kolaży. Jedynym minusem jest brak polskich znaków.

Lista darmowych programów graficznych jest o wiele dłuższa, wybraliśmy dla Was te najciekawsze z największym potencjałem oraz te najbardziej popularne. My najczęściej korzystamy z Canvy, która jest naszym zdaniem niewyczerpalnym źródłem inspiracji graficznych. 

Posiadając wiedzę na temat darmowych narzędzi graficznych, jesteś w stanie na poważnie zająć się tworzeniem grafik, które wykorzystasz do realizacji swojego profesjonalnego wizerunku w Internecie. Jak czujesz się z tym, że do ich tworzenia nie potrzebujesz już znajomego, który zna się na Photoshopie? Jesteś w stanie zrobić to sam! Uwierz w siebie i zacznij kreować! Internet daje Ci wiele możliwości, nie tylko w kwestiach narzędzi, lecz także inspiracji. To od Ciebie zależy czy wykorzystasz potencjał, który w Tobie drzemie. A może masz ukryty artystyczny talent i przy odrobinie szczęścia i kreatywności zaczniesz zarabiać na tworzeniu grafik użytkowych?

Także nie trać czasu i bierz się do pracy! Postaw na kreatywność – to Twoja największa broń. Wszystko w Twoich rękach! Trzymam za Ciebie kciuki – powodzenia! 

 

Powiązane wpisy:

- 10 stron z których możesz pobrać bezpłatne zdjęcia do swoich projektów
- 6 razy P, czyli projektowanie graficzne w 6 krokach dla laików
- 7 kluczowych błędów w kontakcie klienta z grafikiem komputerowym
- 3 Podstawowe Zasady Budowania Marki Osobistej w Social Media Sprawdzone Przez Moich Klientów
- 5 korzyści reklamy na przystankach
- 5 istotnych rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę internetową
- 5 cech dobrego hasła reklamowego

 

WYJĄTKOWE EBOOKI I KSIĄŻKI, ABY PRZYSPIESZYĆ ROZWÓJ TWOJEJ MARKI.
KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU