Blog BlueBrand cover dlaczego prowadzenie strony na facebooku warto powierzyc profesjonalistom social media

Dlaczego prowadzenie strony na Facebooku warto powierzyć profesjonalistom?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Pamiętacie może początki istnienia polskiej wersji Facebooka? Do czego służył Wam ten portal w pierwszych tygodniach i miesiącach po założeniu tam konta? Dla mnie było to miejsce do nieustającego kontaktu z moimi Znajomymi. Często dzieliłam się także muzyką, którą aktualnie słuchałam. Dopiero później zwróciłam uwagę na to, że istnieją tam strony (fanpage) moich ulubionych muzyków czy marek. Facebook pełnił wtedy rolę rozrywkowo-społecznościową. Aktualnie coraz częściej spotykamy się z marketingowym obliczem tego portalu i funkcjami promocyjnymi. 

Blue Brand dlaczego prowadzenie strony na facebook warto powierzyć profesjonalistomIle razy spotykając się ze Znajomymi na stwierdzenie „Nie mam konta na Facebooku” słyszałeś coś w stylu - „Nie ma Cię na Facebooku? To nie istniejesz”? Jeszcze jakiś czas temu ta odpowiedź wydawała nam się trochę abstrakcyjna. Aktualnie ta maksyma idealnie odnosi się do fanpage'y firm. Potencjalni Klienci coraz częściej informacji na temat konkretnych przedsiębiorstw poszukują na Facebooku. On daje nam nieograniczone możliwości. Wchodząc na dany profil można zasięgnąć garść informacji. Zaczynając od miejsca w którym się znajduje, to czego aktualnie szukamy, poprzez Znajomych, którzy lubią tę stronę czy nawet ich opinii na temat danego miejsca.

W dzisiejszych czasach funkcjonowanie na tym profilu to już nie jedna z opcji, ale konieczność. Nie skorzystanie z masy marketingowych i promocyjnych możliwości, które obecnie daje nam ten portal należy nazwać marnotrawstwem pieniędzy. Żywię nadzieję, że to stwierdzenie Cię nie zdziwiło i znasz potęgę Facebooka. Być może problem leży gdzie indziej. Masz swój profil firmowy, jednak coś w nim nie gra? Świetnie trafiłeś. 

Z naszego tekstu dowiesz się dlaczego prowadzenie strony na Facebooku warto powierzyć profesjonalistom. 

1. GRUPA DOCELOWA
Słyszałeś kiedykolwiek o nich? Zapewne nie. Szczerze mówiąc mało która osoba posiadająca konto w mediach społecznościowych wie, co to jest grupa docelowa. Profesjonalne firmy zajmujące się prowadzeniem fanpage'y swoją pracę zaczynają od ustalenia, kto nią jest w Twoim przypadku. Na platformie Facebook'a są to osoby reagujące na konkretne komunikaty. Reklamując się na portalu ważne jest jej określenie z zastosowaniem kryteriów społeczno-demograficznych, a także zainteresowań. Ustalenie grupy docelowej w ogromnym stopniu ułatwia tworzenie atrakcyjnych postów. 

2. JAKOŚĆ I CZĘSTOTLIWOŚĆ WPISÓW
Publikujesz posty, ale nie posiadasz odbiorców, a przede wszystkim reakcji? Najwidoczniej Twoje wpisy nie są atrakcyjne dla użytkowników portalu, a także Twoich potencjalnych klientów. Posiadając grupę docelową jesteś w stanie stworzyć merytoryczny i atrakcyjny przekaz. Jednak nikt nie posiada przepisu na idealny post. Samemu należy odnaleźć złoty środek. Warto pamiętać o tym, aby wpisy zostały wzbogacane o dobrej jakości zdjęcia, grafiki czy angażujące teksty. Co do częstotliwości czy godzin publikacji – na to też nie ma reguły. Pamiętaj, że agencja, której powierzysz swój fanpage zrobi to najlepiej jak potrafi. Oni się na tym znają – zaufaj im. 

3. KONTAKT Z FANAMI
Za pomocą Facebooka możesz zyskać dobre imię, ale w ciągu jednej sekundy także je stracić. Jesteś osobą impulsywną i źle reagujesz na krytykę? Nie panujesz wtedy nad swoimi emocjami i wolisz skończyć sprawę ostro niż polubownie? Potrzebujesz pomocy specjalisty, nie, nie lekarza, spokojnie. Firma obsługująca Twój fanpage'a spotkała się już wielokrotnie z sytuacjami, gdzie lepiej zachować zimną krew niż stracić swój dobry wizerunek, na który pracowałeś lata. Klient – nasz pan i musisz liczyć się z tą maksymą w każdej sytuacji. Ważny jest także kontakt w sytuacji: akcja – reakcja. Udostępniając angażujący post musisz być w nieustannym kontakcie z odbiorcami wpisu. Odpowiedzi powinny także reprezentować pewien poziom. Jeżeli nie jesteś osobą kreatywną, a do tego leniwą, naprawdę lepiej zlecić to wykwalifikowanej kadrze. 

4. KONKURENCJA
Śledzisz to, co się dzieje na rynku w Twojej branży? Wiesz w jaki sposób Twoja konkurencja pozyskuje klientów? Zapewne jesteś tak zajęty rozkręcaniem swojego biznesu, że po prostu nie masz na to czasu. Błąd. Monitorowanie rynku oraz konkurencji to podstawa. Warto od czasu do czasu zrobić mały research i na jego wynikach oprzeć swoje najbliższe działania w Internecie. Agencja, która zajmie się obsługą Twojego profilu, nie tylko dokona analizy rynku i konkurencji, lecz także zaplanuje Twoją kampanię w social media tak, aby przyniosła ona jak największy dochód. 

5. NARZĘDZIA FACEBOOKA
Rynek social media zmienia się nieustannie. Facebook stał się jednym z najlepszych narzędzi marketingowych. Wiesz dlaczego? Ponieważ jest to jedna z najlepszych baz danych o potencjalnych konsumentach. Przeglądasz czasami swoje statystyki w poszukiwaniu informacji o obserwujących? Myślę, że jednak nie. Aktualnie istnieje wiele narzędzi dostępnych z poziomu przeglądarki, które pomagają w analizie danych na fanpage'ach. Pośród nich wymieniamy m.in. Facebook Insights czy Google Analytics. Z nich można dowiedzieć się praktycznie wszystkiego. A następnie wiedzę tą wykorzystać do zarabiania pieniędzy. 

 

Posiadanie firmowego konta na Facebooku jest obecnie doskonałym sposobem promocji. Być może także jednym z najlepszych. Większość konsumentów informacji wyszukuje właśnie w mediach społecznościowych. O wiele częściej korzystają oni z usług tych firm, które prowadzą swoją stronę w profesjonalny sposób. Mowa tu nie tylko o pięknych zdjęciach czy grafikach, lecz także o angażujących tekstach. Właśnie dzięki takim działaniom masz niesamowitą szansę zaistnieć w świadomości nieograniczonej liczby odbiorców, a także potencjalnych klientów.  

Teraz już wiesz dlaczego warto to zadanie powierzyć profesjonalnym agencjom, które zrobią to za Ciebie. Wybierając firmę możesz być pewny, że nowi fani, którzy klikną przycisk „Lubię to!” nie będą przypadkowi. 

Jesteś gotowy na zmianę? Szukasz profesjonalnej agencji, która zajmie się Twoim firmowym profilem na Facebooku? Świetnie trafiłeś! Skontaktuj się z nami – dobierzemy indywidualne rozwiązania dla Ciebie i Twojej firmy. Nasza pasja i doświadczenie w mediach społecznościowych są gwarancją Twojego sukcesu!

Video do tego wpisu znajdziesz na YouTube. Zapraszamy do obejrzenia. Kliknij TUTAJ.

 

Powiązane wpisy:

- CASE STUDY: 5 prostych trików, aby Twój post na Facebooku konwertował lepiej
- Czarna strona social media, o której nie mówią Ci marketerzy
- 7 prostych powodów dlaczego social media mogą przerażać bardziej niż Kim Kardashian
- 7 Powodów, dla których Social Media Nie Sprzedają
- Ech, Ten Hejt
- 3 Podstawowe Zasady Budowania Marki Osobistej w Social Media Sprawdzone Przez Moich Klientów
- 10 stron z których możesz pobrać bezpłatne zdjęcia do swoich projektów

 

WYJĄTKOWE EBOOKI I KSIĄŻKI, ABY PRZYSPIESZYĆ ROZWÓJ TWOJEJ MARKI.
KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU