Blue Brand blog 8 korzyści posiadania konta firmowego na wielu portalach społecznościowych

8 korzyści posiadania konta firmowego na wielu portalach społecznościowych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Zastanawialiście się kiedyś kogo lub co można uznać za fenomen naszych czasów? Na pewno jednym z nich jest Facebook. Dlaczego tak uważam?

Portal ten jest odwiedzany co najmniej kilka (a w niektórych przypadkach - kilkanaście) razy dziennie przez miliony osób z całego świata. Dzięki Facebook'owi osoby z każdego zakątka globu mają szansę ze sobą porozmawiać. Poza wirtualnym światem nie mają takiej możliwości w prawdziwym życiu. Po trzecie, to praktycznie nieograniczone forum, które pozwala na błyskawiczne, a przede wszystkim masowe udostępnianie informacji. Te trzy powyższe argumenty uświadamiają nam już bardzo dużo. 

Nie warto także zapominać o tym, że niezwykle ważnym aspektem działalności Facebook'a, jest jego oblicze marketingowe. Reklama oraz promocja to świetnie znane pojęcia użytkownikom tego portalu społecznościowego. Facebook daje wiele bezpłatnych możliwości reklamy, ważne jest tylko, aby potrafić dobrze to wykorzystać. Dlatego tak ważne jest zaistnienie na tego typu portalach. Idąc dalej za maksymą młodzieży „Nie ma Cię na Facebooku - nie żyjesz”, zapraszamy do wgłębienia się w lekturę, a następnie podjęcia konkretnych działań, które nie zaszkodzą, ale pomogą zbudować zaufanie do marki i zwiększyć dochody.

Poniżej przedstawiamy 8 korzyści, które płyną z posiadania konta firmowego na portalach społecznościowych. 

1. Stały kontakt
– jest to jedna z pierwszych i podstawowych zalet posiadania konta na Facebook'u i w innych mediach społecznościowych. Działanie portali społecznościowych, oparte o stały kontakt, można przyrównać do działania newsletter'a. Skąd to stwierdzenie? Facebook idealnie wykorzystuje przekazywanie informacji w swojej „nachalności” - jeżeli można tak to ująć. Dla Klientów, którzy polubili stronę, informacje z niej płynące są swoistego rodzaju przypominaniem o nowych zniżkach, czy usługach.  

2. Budowanie wizerunku
– media społecznościowe to idealne miejsce do kreowania wizerunku. Często zdarza się tak, że komunikacja na tych portalach obywa się w sposób mniej formalny. Dzięki rozluźnieniu przy porozumiewaniu się na linii nadawca – odbiorca, istnieje możliwość pokazania firmy od „ludzkiej” strony, czego skutkiem będzie zmniejszenie dystansu między nią, a użytkownikami. Dzięki Facebook'owi masz okazję przedstawić swoją markę jako otwartą i życzliwą, a odwiedzających Twoją stronę potraktować indywidualnie. Takie zachowanie zwiększy zaufanie i sympatię do firmy. Warto opracować także własny sposób komunikacji, który będzie kojarzony tylko z Twoją marką. 

3. Zacieśnienie więzi
– kolejna korzyść to połączenie stałego kontaktu z budowaniem wizerunku. Chcąc nieustannie dbać o satysfakcję swoich użytkowników należy reagować na każdą aktywność ze strony potencjalnego klienta. Nie mamy tu na myśli tylko odpowiadania na wiadomości prywatne. Warto docenić także komentarze, dziękować za wyrazy sympatii, angażować się w dyskusje i ze (stoickim) spokojem odpisywać na skargi. 

4. Personalizacja promocji
– portale społecznościowe dysponują przeogromną masą informacji na temat użytkowników. Każdy z nas zostawia m.in. na Facebook'u informacje dotyczące naszego wieku, płci, miejsca zamieszkania, zainteresowań, ulubionych dań, miejsc, które odwiedziliśmy czy sposobów spędzania wolnego czasu. Jednak niewielu użytkowników wie, że te dane są udostępniane w celu tworzenia jak najbardziej dopasowanych reklam pod konkretną grupę odbiorczą. Korzystając z narzędzi reklamowych, jakie dają nam portale społecznościowe, posiadamy kontrolę nad tym, kto ją zobaczy. 

5. Reklama i sprzedaż
– jeżeli portale społecznościowe dają nam możliwość personalizacji promocji, kolejnym punktem jest sprzedaż. Istnieje wiele sposobów na jej zwiększenie. Możemy tworzyć angażujące posty, reklamy płatne i bezpłatne czy przekierowywać użytkowników na naszą stronę internetową. Jak widać istnieje kilka sposobów na sprzedaż usług przez Facebook'a – a Ty nadal twierdzisz, że posiadanie tam konta to strata czasu? Może czasu nie, ale pieniędzy owszem. 

6. Poznanie rynku
– chodzi tutaj nie tylko o bieżące monitorowanie rynku, lecz także o wyciąganie wniosków. Dzięki statystykom, które posiada każda strona firmowa na Facebook'u jesteśmy w stanie kontrolować działania prowadzone na fanpage'u. Zaplecze statystyk strony jest bardzo bogate i daje nam wiele bezpłatnych możliwości monitorowania działań. Mamy dostęp do informacji, które dotyczą poszczególnych postów, ilości odwiedzin czy grup docelowych. Istnieje także sposób na monitorowanie ostatnich zasięgów postów konkurencji. 

7. Zwiększenie rozpoznawalności
– marki, które są dobrze widoczne, stają się także coraz bardziej rozpoznawalne. Zwiększenie widoczności firmy skutkuje nowymi klientami. Warto zatem odpowiednio przygotować strategię, która pozwoli na rozwinięcie skrzydeł i zwiększenie dochodów. 

8. „Wirusowy” charakter i zasięg
– na portalach społecznościowych nieustannie się coś dzieje. Użytkownicy non stop dzielą się informacjami, linkami czy tworzą galerie zdjęć. Posty te, są widoczne nie tylko dla samego zainteresowanego, lecz także dla jego znajomych i osób trzecich. To zjawisko określane jest „wirusowatością”. Dane na portalach społecznościowych rozprzestrzeniają się w zawrotnym tempie. Publikując coś po jednej stronie kontynentu jest to dostępne dla użytkowników po drugiej stronie globu. Zasięg portali społecznościowych jest praktycznie nieograniczony. Dlatego warto być tam, gdzie przebywa aż tak dużo potencjalnych klientów. 

Podsumowując, media społecznościowe to miejsce spotkań wielu osób, a część z nich, to być może Twoi potencjalni klienci. Warto pamiętać, że zakładanie kont na portalach społecznościowych jest darmowe. Prowadzenie działań marketingowych też nie wymaga od nas większego wkładu finansowego. Jedyne co jest nam potrzebne, to czas i kreatywność. Z tych dwóch elementów jesteśmy w stanie stworzyć atrakcyjny content, który przyciągnie do nas nowych klientów. 

Jednak samo stworzenie konta w niczym nie pomoże. Zadomowiając się w mediach społecznościowych, powinniśmy pamiętać, że profilu nie należy prowadzić intuicyjnie i dorywczo. Ten rodzaj promocji wymaga od nas większego zaangażowania. Koniecznością jest sumienne i systematyczne prowadzanie profilu oraz aktualizowanie go o nowe treści. Teraz, gdy już wszystko wiesz – ruszaj na podbój Internetu. Powodzenia!

 

 

Powiązane wpisy:
CASE STUDY: 5 prostych trików, aby Twój post na Facebooku konwertował lepiej 
CASE STUDY: 8 sposobów usuwania shadowban na Instagramie 
Czarna strona social media, o której nie mówią Ci marketerzy 
7 prostych powodów dlaczego social media mogą przerażać bardziej niż Kim Kardashian 
3 Proste Narzędzia Marketingowe Zwiększające Twoją Sprzedaż 
- 5 istotnych rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę internetową
- 7 rzeczy, które o reklamie powinien wiedzieć Twój szef 
6 razy P, czyli projektowanie graficzne w 6 krokach dla laików 
4 sprytne sztuczki specjalistów od reklamy

 

WYJĄTKOWE EBOOKI I KSIĄŻKI, ABY PRZYSPIESZYĆ ROZWÓJ TWOJEJ MARKI.
KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU