Co to jest hosting i domena

Hosting i domena to dwa bezwzględnie potrzebne elementy, o których należy pomyśleć podczas tworzenia własnej strony internetowej. Aby stworzyć witrynę internetową, która będzie przynosić zyski, nie wystarczy interesująca nazwa i miejsce na serwerze, należy także zrozumieć działanie tych elementów.

Hosting to usługa polegająca na udostępnieniu miejsca na serwerze zewnętrznym dla klienta. Wybierając dostawcę oprogramowania od którego uzyskamy przestrzeń dyskową warto zapamiętać, że to właśnie serwer będzie odpowiadał za szybkość ładowania strony czy bezpieczeństwo.

Z domeną jest już trochę łatwiej niż hostingiem. Domena jest nazwą Twojej strony, to właśnie dzięki temu adresowi będzie można odnaleźć Cię w sieci.  Warto zauważyć, że nazwa, którą przypiszemy stronie, jest unikatowa – nigdy się nie powtarza. Do nazwy głównej, którą najczęściej tworzy nazwa firmy lub jej skrót bądź hasło, należy dołączyć rozszerzenie np.: .pl, com.pl itd.

Domena i hosting to dwa nierozłączne elementy, które nie są w stanie poprawnie funkcjonować oddzielnie.

Gdy zamówisz u nas stronę internetową, możesz być pewien, że w profesjonalny sposób pomożemy Ci dobrać domenę i hosting do Twojej usługi. Zapraszamy do kontaktu.