Blog BlueBrand cover co to jest responsywnosc strony internetowe marketing

Czym jest responsywność i dlaczego jest tak ważna

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W czasach, gdy świat stał się wirtualną wioską, a korzystanie z Internetu wyłącznie na komputerach odchodzi do lamusa, warto zwrócić uwagę na responsywność stron www. Na urządzeniach mobilnych odbywa się już blisko 70% całego ruchu w internecie.

Technika responsywnego budowania stron RWD (Responsive Web Design) to automatyczne dostosowywanie się layoutu do wielkości ekranu w urządzeniach mobilnych m.in.: telefonach i tabletach. Jeżeli zdecydujemy się na stworzenie responsywnej strony internetowej będzie ona wyglądać inaczej w wersji stacjonarnej i mobilnej, niezmienny jednak pozostanie adres naszej domeny. Czym zatem może różnić się szata graficzna obu stron? Tylko i wyłącznie wyglądem, nawigacją czy zawartością w zależności od rodzaju urządzenia z którego korzystamy.

Responsywna budowa stron posiada wiele zalet. Obecnie coraz więcej osób odwiedza strony internetowe korzystając z urządzeń mobilnych (dzisiaj to blisko 70%). Jest to nie tylko wygodne lecz także szybsze. Zatem, jeżeli nasza strona zostanie oparta o taki właśnie layout, na pewno dotrzemy szybciej do potencjalnych klientów. Strona stanie się także czytelna oraz bardziej przejrzysta. Nie można tego powiedzieć o witrynach, które nie posiadają takiej wersji, a jej odwiedziny wiążą się z mikroskopijną czcionką oraz skomplikowaną nawigacją. Warto także wspomnieć o istotnych elementach graficznych, które wchodzą w skład naszej strony. Projektując responsywną witrynę nie musimy się martwić o zdjęcia oraz multimedia, ponieważ ich wygląd zostanie dopasowany do typu urządzania, z którego korzystamy. Ostatnią zaletą na którą należy zwrócić uwagę jest koszt utrzymania strony. Jest on niższy niż w przypadku prowadzenia dwóch stron: stacjonarnej i mobilnej. Responsywna wersja strony może także pomyślnie zastąpić aplikację, która wymaga większych zasobów finansowych.

Posiadanie nowoczesnej strony internetowej to wyznacznik każdej profesjonalnej firmy. Zważywszy na rozwój mobilności posiadanie responsywnej strony internetowej to inwestycja na przyszłość. 

Chcesz wiedzieć więcej? 

A może potrzebujesz sprawdzić, czy Twoja strona jest responsywna? Podaj nam w komentarzu pod tym postem adres domeny – bezpłatnie wykonany dla Ciebie test i otrzymasz szybką informację, czy z każdego urządzenia można bezproblemowo korzystać z Twojej strony.

 

Powiązane wpisy:

- CASE STUDY: 5 prostych trików, aby Twój post na Facebooku konwertował lepiej
- 7 prostych powodów dlaczego social media mogą przerażać bardziej niż Kim Kardashian
- 3 Podstawowe Zasady Budowania Marki Osobistej w Social Media Sprawdzone Przez Moich Klientów
- 10 stron z których możesz pobrać bezpłatne zdjęcia do swoich projektów
- 6 skutecznych podpowiedzi jak mądrze odpowiadać na komentarze fanów w mediach społecznościowych
- Etapy powstawania strony internetowej
- 5 istotnych rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę internetową

 

WYJĄTKOWE EBOOKI I KSIĄŻKI, ABY PRZYSPIESZYĆ ROZWÓJ TWOJEJ MARKI.
KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU